Czy jesteś gotowy, aby wprowadzić swoją szkołę w przyszłość?

Nasi specjaliści od systemów AV wskażą Ci najlepszą drogę.

 

Chociaż nowoczesne technologie w klasie nie zastąpią treści nauczania, to jednak w znacznym stopniu podnoszą atrakcyjność zajęć i wyraźnie sprzyjają przyswajaniu informacji przez uczniów. Zaawansowanie technologicznie rozwiązania, oferowane przez firmę Monacor, pozwalają nauczycielom na stworzenie cyfrowego środowiska nauczania, które spełni oczekiwania i wymagania dzisiejszych uczniów i studentów.

 

Skorzystaj na cyfrowej rewolucji

 

 

Potrzebujesz więcej informacji o naszych rozwiązaniach dla szkół i innych instytucji edukacyjnych?

Uzupełnij formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z tobą. Bez opłat i bez zobowiązań.

 

 


Czego możesz od nas oczekiwać

Doradztwo techniczne na etapie projektowania: Planujesz wdrożyć skomplikowane rozwiązanie? Nasi eksperci pomogą Ci opracować idealne rozwiązanie.

Instalacja i uruchomienie: Współpracujemy z profesjonalnymi firmami instalacyjnymi rozsianymi po całej Polsce, dzięki czemu możemy zapewnić kompleksową realizację projektu szkołom, instytucjom edukacyjnym oraz uczelniom wyższym.

Kompletny system od jednego dostawcy: Oferujemy niezawodne i łatwe w użyciu urządzenia, dla wszystkich elementów systemu. Dodatkowo, dzięki bogatej gamie akcesoriów, możemy wyjść naprzeciw wszystkim oczekiwaniom użytkowników.

 

 


 

Wskazówki dotyczące planowania systemów PA w szkołach

 

Zapewnienie bezpieczeństwa, przekazywanie informacji oraz emisja muzyki podczas przerw to główne zadania, jakie spełnia system nagłośnieniowy w szkole.

 

Podstawowym wymaganiem jest zatem zagwarantowanie wysokiej zrozumiałości mowy oraz ciągłej pracy systemu w sytuacjach awaryjnych. W tym celu, należy zapewnić urządzeniom dodatkowe zasilanie 24V na wypadek utraty zasilania sieciowego. W większości przypadków, zwłaszcza w rozległych budynkach, zalecane jest stworzenie kilku stref głośnikowych oraz umożliwienie nadawania komunikatów do wybranych lub wszystkich części budynku jednocześnie. Przykładowo, podział ten może przebiegać na zasadzie: korytarze, klasy, administracja i pokój pielęgniarki, biblioteka, stołówka, sala gimnastyczna, aula oraz podwórko szkolne. System nagłośnienia pozwala także na emisję sygnału dzwonka, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem czasowym. 

 

 

Do nagłośnienia sali wykorzystano 2-drożne głośniki naścienne MKS-232/WS, zapewniające ładne brzmienie muzyki oraz wysoką zrozumiałość komunikatów głosowych.

Zastosowany wzmacniacz SA-160BT o mocy 60W posiada  odbiornik Bluetooth, pozwalający na bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio z urządzeń przenośnych.

Dzięki łatwej obsłudze, osoba prowadząca  zajęcia lekcyjne może w pełni skupić się na stronie merytorycznej, a jednocześnie korzystać z nowoczesnych technologii.

Przykładowe rozwiązanie dla sali lekcyjnej

 

Projektowanie systemów PA dla budynków szkolnych

 

 

Dobra zrozumiałość mowy od pierwszego do ostatniego rzędu

 

Kiepskie warunki akustyczne w dużej auli nie tylko zmniejszają zdolność do koncentracji słuchaczy, ale także powodują irytację wykładowcy. Jedynym ratunkiem jest odpowiednio dobrany system nagłośnienia, który zapewni równomierny rozkład poziomu dźwięku oraz poprawi zrozumiałość mowy w każdym miejscu w sali wykładowej. Dzięki swojej funkcjonalności musi także sprawdzić się podczas różnego rodzaju wydarzeń odbywających się w tym pomieszczeniu. Zastosowanie bezprzewodowych mikrofonów nagłownych zapewnia wysoki komfort pracy i prowadzenie zajęć.

 

 

Kolumny głośnikowe pozwalające na precyzyjne kierowanie dźwięku

 

Zastosowanie kolumn głośnikowych ETS-360TW/WS pozwoliło na uzyskanie pełnego brzmienia o dużej dynamice oraz wysokiej zrozumiałości mowy w całym pomieszczeniu. Dzięki temu, uczestnicy spotkania są w stanie skupić swoją uwagę przez długi czas i nie odczuwają zmęczenia nawet podczas długich wykładów.

 

Dodatkowo, dzięki precyzyjnemu kierowaniu emisją dźwięku, możliwe jest uzyskanie optymalnego efektu nagłośnienia, mimo niekorzystnych warunków akustycznych, typowych dla obiektów o dużej kubaturze. Mikser PA-1414MX umożliwia podłączenie wielu różnych źródeł sygnału, natomiast 2-kanałowy wzmacniacz mocy PA-2240, pozwala na płynną regulację balansu między kolumnami zamontowanymi po obu stronach pomieszczenia. Uzupełnieniem systemu jest odbiornik Bluetooth WSA-10BT do bezprzewodowej transmisji sygnału audio np. z laptopa prowadzącego.

Przykładowe rozwiązanie dla sali wykładowej

 


 

Jestem zainteresowany

Systemy radiowęzłowe dla szkół
Emisja komunikatów o wysokiej zrozumiałości
Nagłośnienie multimedialne dla klas lekcyjnych
Nowoczesne technologie wspomagające prowadzenie zajęć
Rozwiązania dla sal wykładowych
Równomierne pokrycie dźwiękiem
Systemy audio dla obiektów religijnych
Nagłośnienie tradycyjne oraz systemy wspomagania słuchu